Na każdym etapie użytkowania automatyki do bram Mhouse najważniejsza jest wiedza o posiadanym produkcie. Planowanie zakupu siłownika, montaż zestawu i wreszcie użytkowanie napędów sprzyja powstawaniu pytań, na które czasami trudno jest odpowiedzieć samodzielnie.
Poradnik miejscem kreowanym przez użytkowników naszej automatyki, którzy są autorami umieszczanych tu zapytań. Do każdego pytania dołaczona jest odpowiedź, poniżej listy pytań.
Zapytania można kierować na adres email: sklep@mhouse.pl
Najczęściej zadawane pytania:
- Czy mogę podłączyć do zestawu GD1 stare fotokomórki, które zostały mi po poprzednim silniku. One mają oznaczenie BF i są produkcji NICE.
- W zestawie są piloty 4 przyciskowe. Do czego służą te przyciski?
- Mam siłownik SL1 na mojej bramie wjazdowej. Planuję dokupienie jakiegoś siłownika do bramy garażowej. Jestem zainteresowany siłownikiem z tej samej rodziny – GD0. Czy będę mógł uruchamiać oba tym pilotem, który już mam?
- Jak zrobić żeby mój pilot TX4 otwierał mi też napęd do bramy garażowej (nie znam producenta, ale napęd jest strasznie stary – odziedziczyłem go razem z domem)?
- Co może być przyczyną, że mój pilot TX4 do siłowników WG2 raz działa a raz – nie? Czy to bateria, bo wymieniałem, i... nic. A może to uszkodzona centrala?
- Czy w siłownikach WG2 jest jakieś ograniczenie zastosowanie, w zależności od wielkości słupka bramowego? Bo tak słyszałem.
- Czy muszę instalować fotokomórki?
- 1. Czy mogę podłączyć do zestawu GD1 stare fotokomórki, które zostały mi po poprzednim silniczku. One mają oznaczenie BF i są produkcji NICE.
- Niestety fotokomórki BF nie nadają się do napędu GD1. Potrzebne są specjalne fotokomórki – PH100 (Mhouse),ale można wykorzystać stare przewody elektryczne, by te nowe fotokomórki podłączyć.
- 2. W zestawie są piloty 4 przyciskowe. Do czego służą te przyciski?
- Do otwierania i zamykania bramy wystarczy jeden przycisk pilota GTX4. W Mhouse każdy przycisk ma przypisaną inną funkcję do sterowania bramą. Pierwszy przycisk otwiera bramę w trybie tzw. krok po kroku (otwieranie-stop-zamykanie), drugi ma funkcję częściowego otwarcia bramy, trzeci przycisk tylko otwiera (otwieranie-stop-otwieranie), czwarty tylko zamyka (zamykanie-stop-zamykanie). Pilota z powodzeniem wykorzystamy także w przypadku gdy chcemy sterować czterema różnymi urządzeniami np. dwa siłowniki do bram wjazdowych i dwa siłowniki do bram garażowych. Jeden przycisk – jedno urządzenie. Mhouse ma w ofercie również uniwersalne centralki do sterowania urządzeniami elektrycznymi. I tak za pomocą jednego pilota otworzymy bramę, zapalimy oświetlenie podjazdu czy uruchomimy nawadnianie ogrodu. Jeden pilot wiele możliwości.
- 3. Mam siłownik SL1 na mojej bramie wjazdowej. Planuję dokupienie jakiegoś siłownika do bramy garażowej. Jestem zainteresowany siłownikiem z tej samej rodziny – GD0. Czy będę mógł uruchamiać oba tym pilotem, który już mam?
- Odpowiadam: tak, ten pilot będzie mógł otwierać również bramę garażową, ale konieczne będzie wykasowanie go z centralki tego starego siłownika i wczytanie ponowne – tym razem do dwóch siłowników. Odsyłam do instrukcji, gdzie jest to dokładnie napisane.
- 4. Jak zrobić żeby mój pilot GTX4 otwierał mi też napęd do bramy garażowej (nie znam producenta, ale napęd jest strasznie stary – odziedziczyłem go razem z domem)?
- Da się to zrobić. Potrzebny będzie uniwersalny odbiornik radiowy z rodziny Mhouse – jego nazwa to R2. A potem trzeba już poczytać instrukcję obsługi i ... pogłówkować :-) .
- 5. Co może być przyczyną, że mój pilot GTX4 do siłowników WG2 raz działa a raz – nie? Czy to bateria, bo wymieniałem, i... nic. A może to uszkodzona centrala?
- To nie bateria. Najprawdopodobniej to zakłócenia radiowe, które pojawiają się okresowo w pobliżu Pańskiej automatyki. Aby sprawdzić, czy to nie wina centrali, proszę wtedy, gdy piloty nie chcą działać, podać impuls na wejście OPEN (za pomocą zworki z drutu). Brama powinna ruszyć, co oznacza, że centrala jest sprawna.
- 6. Czy w siłownikach WG2 jest jakieś ograniczenie zastosowanie, w zależności od wielkości słupka bramowego? Bo tak słyszałem.
- Tak. Model WG2 jest przeznaczony do montażu na słupkach metalowych, o wymiarach 80x80mm, 100x100mm, lub betonowych o maksymalnym przekroju 300x300mm. Powyższe przy założeniu, że zawias bramy jest osadzony na środku ścianki słupka.
- 7. Czy muszę instalować fotokomórki?
- Montaż nie jest obowiązkowy, ale ze względów bezpieczeństwa prosimy nie rezygnować z tych urządzeń. Pierwszy i podstawowy udział fotokomórek w otwieraniu bramy to zapewnienie bezpiecznego użytkowania bramy. Przecięcie wiązki fotokomórki podczas zamykania powoduje zatrzymanie i odwrócenie ruchu bramy. Fotokomórki Mhouse mają ustawiane adresowanie w centrali siłownika, czyli sposób reakcji siłownika na przecięcie linii foto. Ze względów bezpieczeństwa inaczej będą działały fotokomórki podczas ruchu zamykania, a inaczej podczas otwierania bramy. Druga funkcja jest czysto praktyczna. Sterowanie siłownikiem w ustawieniu funkcji automatycznego zamykania – po przecięciu wiązki foto centrala resetuje licznik i zaczyna od początku odliczać czas do automatycznego zamknięcia.
Wszystkie Państwa zamówienia będą realizowane i wysyłane wyłącznie dostawą za pośrednictwem FIRM KURIERSKICH.
Witamy na stronie mhouse.com.pl
To właśnie u nas znajdziecie Państwo profesjonalną obsługę i możliwość zaopatrzenia się w dodatkowe akcesoria i części zamienne Mhouse, Moovo, Moovo Professional oraz Nice Home. Szybka realizacja zamówienia sprawi, że będą Państwo zadowoleni z naszych usług.
Jednocześnie przypominamy, że w celu uniknięcia problemów i dodatkowych kosztów, warto pamiętać o przeprowadzaniu regularnych przeglądów i dokonywaniu konserwacji.
Zapraszamy do zakupu części Mhouse Moovo, Moovo Professional oraz Nice Home w naszym sklepie.